Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vollrath/Idea-Medalie 808 Redco Wedger 8 Section
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 808 |
| Manufacturer Part # | 808 |
| Height | 10" |
| Width | 12" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 5.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 808 Material Cast Aluminum, Width 8", 203 Mm, Height 16", 406 Mm, Includes # 215-1031 And Core Tool, Type 8 Section, Nsf Certified Y, Instructions Included Y

