Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other B401200
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie B401200 Drive Motor 115v 1p 5.5rpm
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | B401200 |
| Manufacturer Part # | B401200 |
| Height | 3.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie B401200 Drive Motor [ 115v ] [ 1 Ph ] [ 5.5 Rpm ] [.24 Amp ], [ Cw/reversible Rotation ] [ 5/16" X 1-1/4" Shaft ], 1-9/16" Mt Ctrs., Fan Blade-only Ap# 281123, Belleco Toaster, Holman, Broiler 1200 2206., Oven 210 210(hx X) 214 214hx 214x 314 314h, Pb(412 512)., Toaster 374 1000 1100 B710 B710h B814 B814h M114, T710 T710h T714 T714h T814 T814h.
