$788.92
$1,289.51
Compare Price
You save
$500.59
(39%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other VOL402
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vollrath/Idea-Medalie VOL402 Slicer Lettuce 3/8 Redco Lki
Item:
#1133765
Technical details
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | VOL402 |
| Manufacturer Part # | VOL402 |
| Height | 7.5" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 22.75" |
| Weight | 16.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Vollrath/Idea-Medalie VOL402 Slicer Lettuce 3/8 Redco Lki
$788.92
$1,289.51
You save
$500.59
(39%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie VOL402 Size 3/8" Cut, 10 Mm Cut, Nsf Certified Y

