$477.01
$765.50
Compare Price
You save
$288.49
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-957893-000G2
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 00-957893-000G2 720719 Baso Kit 24 & 260s
Item:
#1147005
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-957893-000G2 |
| Manufacturer Part # | 00-957893-000G2 |
| Height | 8" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 37.5" |
| Weight | 2.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Vulcan Hart 00-957893-000G2 720719 Baso Kit 24 & 260s
$477.01
$765.50
You save
$288.49
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-957893-000G2 Includes Safety Valve Connectors And Tubing


