Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 00-960677
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 00-960677 Motor Blower
Item:
#1148953
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-960677 |
| Manufacturer Part # | 00-960677 |
| Height | 7" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 3.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-960677 115/208-230v 50/60hz 3000rpm

