Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 010901-55
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 010901-55 Spud Orifice
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 010901-55 |
| Manufacturer Part # | 010901-55 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 0.25" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 010901-55 Orifice Spud #55 Thread Size 15/64th., , Fits Vulcan Hart Model, , 12 Open Top 148l 148lc 160l 160lc 24 Griddle 24l, 260l 260lc 260lcc 36 Griddle 36l 36lc 481l 481lc, 48l 60l 60lc 60lcc Eg160 Eg24 Eg260 Eg36 Eg60, Ghir44 Ir1 Ir2 Ir2b Ir44 Mg12 Sar34 Sg44 Sg4c Sg4d, Sg66 Sg6c Sg6d Vg24 Vg260 Vg36 Vg60
