Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 105655-4
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 105655-4 Roller Bearing 1 1/6d X 3/8w
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 105655-4 |
| Manufacturer Part # | 105655-4 |
| Height | 1.17" |
| Width | 0.38" |
| Depth | 1.17" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 105655-4 Roller Bearing, 1-1/6" Dia X 3/8" W With 1/4" Hole, 8 Per Rack 2 Each Side 6 On Bottom., Total Amount Needed If Changing All Bearings You Need An, Extra 4 Pcs Which Are Mounted On The Rails That The Rack, Slides Into., , Vulcan Broiler 7808l Ir2 405655-6

