Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 12038
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 12038 Infra Red Burner 8 1/4 X 5 1/8 Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 12038 |
| Manufacturer Part # | 12038 |
| Height | 2.75" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 12038 Infrared Burner Cheesemelter, [ 8-1/4" X 5-1/8" Od ] Steel/ceramic, 6-5/8" X 5-1/8" Box 5-1/4" X 4" Burn Area, Wolf Cheesemelter Cmss

