KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 14214
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 14214 Burner Head 4 1/4" Dia. Ci
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 14214 |
| Manufacturer Part # | 14214 |
| Height | 2" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 2.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 14214 Cast Iron Burner Head W/ Pilot Holes "off-center" (left), [ 4-1/4" Dia. ] 4 Protrusions Around Head, 2" Ctrs Mt Round Head., Used On Cast Iron Burner Assy # 24-1108, For Burner Head W/pilot Holes "on-center" Use # 24-1105, Wolf Ch & Chss, Grill 18 X 24 18 X 36 So-20b Stg

