Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 14256
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 14256 Shelf Oven 21 1/4d X 17 3/4w
Item:
#1178404
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 14256 |
| Manufacturer Part # | 14256 |
| Height | 1" |
| Width | 17.25" |
| Depth | 21.25" |
| Weight | 3.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 14256 Width 17 3/4", 451 Mm, Plating Nickel-plated, Depth 21 1/4", 540 Mm

