Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 19285
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 19285 Foot Znc F/ 1 1/4 Pipe Rd
Item:
#1129956
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 19285 |
| Manufacturer Part # | 19285 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 19285 Material Zinc Die-cast, Height 1 1/4 To 2 3/8" Height Adjustment, Load Capacity 2000 Lb, Type For 1 1/4" Pipe

