Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 20041-11
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 20041-11 Pilot Burner Nat/lp
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 20041-11 |
| Manufacturer Part # | 20041-11 |
| Height | 0.05" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 20041-11 Nat/lp Pilot Factory # 4ch-10 Tube Size 1/4", Flame Pattern Left, Lp Orifice A1098 # 26-1554, Nat Orifice A1099 # 26-1554, Vulcan Hart Grill Series 936rg, Grill Series 900a.for Standard Control Model Not For, Electronic Model With Spark Igniter., For Electronic Model Use H1066 M-267 # 51-1307

