Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 2T-30402-25 Thermostat Kx 3/16 X 12 36
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 2T-30402-25 |
| Manufacturer Part # | 2T-30402-25 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 2T-30402-25 [ Type - Kx ] [ Temp 100-450 ] [ Bulb 3/16" X 12" ], [ Cap 36" ] D-stem .187" Flat Down, Lang Knob # 22-1278., Southbend Knob # 22-1274, Hobart Dishwasher Where Applicable., Lang Grill Gc-(24t 36t 48t 60t 72t)., Southbend Braising Pan Series Bpg Bpe, , ***for Groen Use Ap# 8011061***
