Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 351360-3
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 351360-3 Heating Element 480v/2700w
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 351360-3 |
| Manufacturer Part # | 351360-3 |
| Height | 5" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 24.5" |
| Weight | 1.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 351360-3 Heating Element 480v 2700w, 23-1/8" X 4-1/8" X 3-1/2" Overall, Vulcan Griddle
