KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 404629-00002
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 404629-00002 Hinge Pin Bearing 1/2 Id X 13/16 Od
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 404629-00002 |
| Manufacturer Part # | 404629-00002 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.81" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 404629-00002 Hinge Pin Bushing 1/2" Id X 13/16" Od., Has 1 Flat Edge, Vulcan Oven Series H 7800 64 70, Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s Gh30 Gh30c Gh45 Gh45/72 Gh56, Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72 Gh6045c Gh60t, Gh60t/45 Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c Gh72 Gh72/45, Ghm3/72 Ghm30 Ghm30c Ghm45 Ghm45/72 Ghm56 Ghm6 Ghm60, Ghm60/45 Ghm60/72 Ghm60t Ghm60t/45 Ghm60t/72 Ghm72, Ghm72/45 Sg-1010 Sg-1010e Sg-10sm Sg-10sme Sg-22, Sg-22e Sg-2sm Sg-2sme

