Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 404738-2
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 404738-2 Pilot Valve 1/8 Mpt X 3/16 Cc
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 404738-2 |
| Manufacturer Part # | 404738-2 |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 404738-2 Pilot Adjustment Valve, [ 1/8" Mpt X 3/16" Cct ] ] [width 1-1/8"], Straight Adjustable, American Range, Bakers Pride Broiler Ch10. Series 50 Gg Xx., Dynamic Cooking Systems Broiler Cheesemelter Salamander., Garland Oven 60/40r Stw286 & Where Applicable., Griddle Series Gd, Imperial Broiler Eba-3223. Series Gd Icb Icma Isb Msq., Grill Series Imga Itg., Range Series Icra Isp-j Ispa., Wolf Broiler Cmss Cheesemelter Fshb & Hbss, (old F & Fs-855) Scb., Grill Gg Stg.

