Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 405928-4
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 405928-4 Foil Insulation
Item:
#1181203
Technical details
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 405928-4 |
| Manufacturer Part # | 405928-4 |
| Height | 0.75" |
| Width | 12" |
| Depth | 21" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 405928-4 Foil Insulation 20-1/2" X 20", Vulcan Oven Series 7800 Hcb040

