Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 410778-3
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 410778-3 Range Element 240v 1200w
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 410778-3 |
| Manufacturer Part # | 410778-3 |
| Height | 3.5" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 410778-3 Hot Top Outer Element [ 240v 1200w 1ph ], [ 10-1/4" X 10-1/4" X 3-1/2"h ][terminals Stud/nut 10-32, Vulcan Range Vr Vs
