Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Jade Range aftermarket .
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range 411497-000D3
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 411497-000D3 Contactor 4p 30/40a 208/240v
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 411497-000D3 |
| Manufacturer Part # | 411497-000D3 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.13" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 411497-000D3 Hartland Contactor, 4 Pole, 208/240 Volt, 30 Amp Inductive 40 Amp Resistive, Groen Steamer, Vulcan Fryer Kettle Oven Et

