- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 411501-14 Circuit Breaker
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 411501-14 |
| Manufacturer Part # | 411501-14 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 411501-14 Circuit Breaker 50a 208/240v Single Pole, Vulcan Oven Gc45 Gc4l G40d E24l E36l E48l E60l, Erc225 Erc225f Erc40 Erc40f Erc50 Erc50f Erc85, Erc85f Erd225 Erd225f Erd40 Erd40f Erd50 Erd50f, Erd85 Erd85f Esb36 Esb48 Esb60 Vb21 Vb2s, Vb73 Vb73r Vr1c Vr2c Vr3c Vr4c Vr5c Vr6c Vr7c, Vtmb2 Vtmb22

