Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 412082-2
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 412082-2 Pilot
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 412082-2 |
| Manufacturer Part # | 412082-2 |
| Height | 2.3" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 1.8" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 412082-2 Nat/lp Pilot Factory # 3ch-10 1830-502 Tube Size 1/4", Flame Pattern Standard Hood Width 3/4", Lp Orifice # 26-1554, Nat Orifice # 26-1554, Vulcan Hart, Fryer Series 7400 7500 7800, (depending On Model Date).

