Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 413342-00001 Spring Door
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 413342-00001 |
| Manufacturer Part # | 413342-00001 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 413342-00001 Door Spring Total Length 6", 34 Coils Spring Coil 4.659" Long, Hooks Face Opposite Direction., Original Had Red Paint On It., Vulcan, Oven 36(l Lc) 60l 260l 148(l Lc) 160(l Lc) 481(l Lc)., Eg36/60/160/260., Series 77 Sg77 141 241 Series Vg, 319a-77r 399a-77r E-36 E-60


