Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 415144-12
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 415144-12 Temp Control Board
Item:
#1182684
Technical details
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 415144-12 |
| Manufacturer Part # | 415144-12 |
| Height | 3.45" |
| Width | 7.4" |
| Depth | 7.8" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 415144-12 Temp Control Board, 4-3/16" X 4-3/4" Board With Brass Standoffs, 15 Each 1/4" Male Tabs, Vulcan, Fryer Series Grd (old Rd) Rgf Spgr.
