Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart -417259
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart -417259 Front Burner Assembly 12 1/4 Ci
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | -417259 |
| Manufacturer Part # | -417259 |
| Height | 0.81" |
| Width | 1.92" |
| Depth | 4.89" |
| Weight | 6.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart -417259 Cast Iron Front Burner Assy W/o Head, [ 12-1/2"] 4-3/8" Top Opening, Air Shutter - A1029 W-340 # 26-1514, No Burner Head, For Burner Head Use A2687 Tb-348 # 24-1141, Vulcan Range 24l 36(l Lc) 48l 60(l Lc Lcc) 148(l Lc), 160(l Lc) 260(l Lc Lcc) 481(l Lc) Mg-12., Series Mg

