Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 418954-00001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 418954-00001 Filter Envelopes 100pk
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 418954-00001 |
| Manufacturer Part # | 418954-00001 |
| Height | 6" |
| Width | 15" |
| Depth | 24" |
| Weight | 14.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 418954-00001 Filter Envelope 12" X 21-1/2" 1" Hole 100/pk, End To Ctr 10-3/4" 44# Unpowdered, Vulcan Fryer

