Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 426233-1 Pilot
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 426233-1 |
| Manufacturer Part # | 426233-1 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 426233-1 Pilot Assembly W/igniter Nat Flame Right, 36" Orange Wire With 1/4" F Push-on 1/4" Cct Long Nut, # 26-1555 Nat Pilot Orifice .018" X 1/4" .372" Dia X .530", Long., Vulcan Oven W/electronic Ignition 148l 148lc 160l, 160lc 24l 260l 260lc 260lcc 36l 36lc 481l 481lc, 48l 60l 60lc 60lcc Mg12

