Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 426505-00012
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 426505-00012 Flex Tube Kit 1/4" X 12 "
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 426505-00012 |
| Manufacturer Part # | 426505-00012 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 426505-00012 Corrugated Stainless Steel Flex Tube Kit, For Gas Supply And Pilot Lines., Includes, 1 Flex Tube 1/4" X 12", 2 Compression Nuts, 2 Compression Sleeves (ferrules), 1 Male Breakaway Fitting ( Male Nut/sleeve ), Instructions, Can Be Used With Pilot Head Tip # 51-1036, Vulcan Gs Gr Grc 900a Series

