Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 427083-00002 Safety Valve
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 427083-00002 |
| Manufacturer Part # | 427083-00002 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 427083-00002 Ts Safety 3/8" Fpt 1/4" Cct Pilot In/out( J Type), Has 15/16" Long Button., Vulcan Gh (sep/00 To Aug/04) Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s, Gh30 Gh30c Gh45 Gh45/72, Gh56 Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72 Gh6045c Gh60t, Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c Gh72 Gh72/45 Ghm3/72, Ghm30 Ghm30c Ghm45 Ghm45/72 Ghm56 Ghm6 Ghm60, Ghm60/45 Ghm60/72 Ghm60t Ghm60t/45 Ghm60t/72 Ghm72, Ghm72/45
