KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 427481-000G1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 427481-000G1 Thermostat Fdto 3/8 X 3 1/2 30
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 427481-000G1 |
| Manufacturer Part # | 427481-000G1 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 25" |
| Weight | 7.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 427481-000G1 Griddle Thermostat Kit, [ T Stat - Fdto ] [ Temp 100-450 ] [ Bulb 3/8" X 3-1/2" ], [ Cap 30" ] [ Size 3/8 Fpt ][ Pipe 3/8" Mpt ], Includes Baffle 20 1/4" X 6 3/4" Thermo Weld Positioner &, Spring., [ Dial To Use A563 # 22-1037 - 100-450 ], .290" D-stem Flat Right 150 F., Thermostat Only Ap# 8008733, Vulcan, Griddle 7860ta H60t45 Sg7860ta. Gh Ghm Ghx, Oven G130a (style#1060a And After)

