Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 499595-1 Burner Vulcan Red Knob
Item:
#1146877
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 499595-1 |
| Manufacturer Part # | 499595-1 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 499595-1 Knob-burner Red 2-1/2" Dia. W/1/4"d Stem Flat Up/down, , , Fits Vulcan Hart Models, , V24 V260 V36 V36f V60 V60f
