Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 713971 Burner Infrared M#irg60 Ckr
Item:
#1179308
Technical details
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 713971 |
| Manufacturer Part # | 713971 |
| Height | 3.7" |
| Width | 9.95" |
| Depth | 24.35" |
| Weight | 8.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 713971 Material Ceramic Heated, Length 21 3/4" Surface Area, Width 5" Surface Area
