KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 714391
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 714391 Burner Head 4 1/4" Dia. Ci
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 714391 |
| Manufacturer Part # | 714391 |
| Height | 2.25" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 2.94 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 714391 Cast Iron Burner Head, [ 4-1/4" Dia. ] 4 Protrusions Around Head, 2" Ctrs Mt Round Head, Pilot Holes "on-center" ( Not Offset), For Burner Head W/pilot Holes "off-center" Use # 24-1106, Used With Steel Tube Venturi # 263212 & # 263213, Gasket # 321165, Wolf Ch Chss
