Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 715112
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 715112 Switch 7/8 X 1 1/2 Dpdt Ctr Off
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 715112 |
| Manufacturer Part # | 715112 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.6" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 715112 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/off/on ], [ Dpdt(ctr-off) ] [ Terminals 6ea (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 15a/125v 10a/250v ], [ Color 2 Red Lights/black Rocker/black Body ], Imperial, Oven Series Icv Icvd Ir W/convection Oven., Southbend Steamer R-1., Vulcan, Wolf Oven Kf Kfs.
