Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 719158
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 719158 Adapter 7/16 Tube X 1/4 Mpt El
Item:
#1180148
Technical details
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 719158 |
| Manufacturer Part # | 719158 |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Vulcan Hart 719158 Adapter 7/16 Tube X 1/4 Mpt El
$53.70
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 719158 Brass Male 90 Degree Elbow, 7/16" Cct Nut & Ferrule X 1/4" Mpt.
