$2.89
$4.64
Compare Price
You save
$1.75
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 719951-40
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 719951-40 Orifice (40)
Item:
#1135524
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 719951-40 |
| Manufacturer Part # | 719951-40 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Vulcan Hart 719951-40 Orifice (40)
$2.89
$4.64
You save
$1.75
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 719951-40 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #40
