$3.45
$5.52
Compare Price
You save
$2.07
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 719951-42
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 719951-42 Orifice (42)
Item:
#1135442
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 719951-42 |
| Manufacturer Part # | 719951-42 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Vulcan Hart 719951-42 Orifice (42)
$3.45
$5.52
You save
$2.07
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 719951-42 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #42

