KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 817098
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 817098 Gauge Glass Assy
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 817098 |
| Manufacturer Part # | 817098 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 12" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 817098 Gauge Glass Assembly 5-3/8" X 5/8" Glass Tube, With 2ea 1/2" Mpt Shut Of Valves For 5/8" Dia Glass Tube, Cct One With Drain Fitting., Vulcan Steamer Vsx24d Vsx24e Vsx24g Vsx36d Vsx36e, Vsx36g Vsx36r Vsx42dt Vsx42et Vsx42gt Vsx42rt

