$58.14
$98.21
Compare Price
You save
$40.07
(41%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Only 17 Available order soon!
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart -825098 Element Socket
Item:
#1140706
20+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | -825098 |
| Manufacturer Part # | -825098 |
| Height | 18.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Vulcan Hart -825098 Element Socket
$58.14
$98.21
You save
$40.07
(41%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart -825098 Socket For Snap-in Elements For 7/8" Dia Panel Hole., #14 Wire 16" Long, 7/8" Long Metal Socket ( .834" Dia Od ), W/o Collar # 26-2738 Aluminum Collar 1" Od

