Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 832611-16
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Vulcan Hart 832611-16 12kw 208 Element
Item:
#1192093
Technical details
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 832611-16 |
| Manufacturer Part # | 832611-16 |
| Height | 3.65" |
| Width | 6.05" |
| Depth | 30.1" |
| Weight | 7.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 832611-16 12kw 208 Element



