FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 836820
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 836820 Heating Element 240v 15kw
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 836820 |
| Manufacturer Part # | 836820 |
| Height | 3.75" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 16.55" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 836820 Kettle Element 240v 15kw, With Gasket 15" From Top Of Mounting Plate, Includes Gasket # 32-2017, Market Forge Ft-30le F-30le F-30pe, Southbend El Elt Ep, Vulcan Vel & Vep Series 30 Floor Mounted 2/3 Jacketed, Kettles
