Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 836920
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 836920 Lighted Rocker Switch 7/8 X 1 1/2 Dpst
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 836920 |
| Manufacturer Part # | 836920 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.88" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 836920 [ Lighted Rocker ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/off ], [ Dpst ] [ Terminals 4 (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 15a/125v 10a/250v ], [ Red Light- White Rocker/black Body Heater, Jackson Dishwasher 24 (older Models)

