Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 836951
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 836951 Stem Assembly
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 836951 |
| Manufacturer Part # | 836951 |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 2.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 836951 3" Ss Stem For 3" Draw-off Valve # 56-1151, For Knob Use # 22-1083, Acorn Nut - # 26-1524, O-ring # 32-1172, Cleveland, Groen Kettle Series Dah., Legion Kettle, Market Forge Kettle F-(20le 20pe 30le 30pe 40le, 40pe 60le 60pe 80le 80pe) Ft(20le 30le 40le 60le 80le)., Southbend Kettle, Vulcan Kettle Series Vd(l Lt P Pt Ws Wt) Ve(l Lt P).

