Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 851800-00917
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 851800-00917 Pilot Assembly
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 851800-00917 |
| Manufacturer Part # | 851800-00917 |
| Height | 0.3" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 851800-00917 Pilot Assembly 3-1/4" X 4" L Shape 1/4" Tube With Brass Tip, On One End Has # 52-1040 Pilot Adj. Valve In Assy., Tec (thermal Engineering Corp)

