Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 853340-000OS
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 853340-000OS Solenoid Valve 1/8" 220/240v
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 853340-000OS |
| Manufacturer Part # | 853340-000OS |
| Height | 3.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 853340-000OS [ Gas/water/oil ] [ Size 1/8" Fpt ] [ Nc 2-way ], [ 220/240 V ] [ Width 1-1/8" ] [ Brand Asco ], [ Mfg# 826261 ], American Permanent Ware Food Warmer, Vulcan Steamer Vsx 3 4 5 9000

