Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2T-46269
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Wells 2T-46269 Thermostat Ka 3/16 X 12 Curved 36
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2T-46269 |
| Manufacturer Part # | 2T-46269 |
| Height | 5" |
| Width | 7" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2T-46269 [ Type- Ka ] [ Temp 100-493 F ] [ Curved Bulb 3/16" X 12" ], [ Cap 36" ] .187" D-stem Flat Up Has Auxillary Switch., Wells Warmer Ss-10t Ss-10td Ss-10ult Ss-10ultd Ss-206t, Ss-206td Ss-206ult Ss-206ultd Ss-276ult Ss-276ultd, Ss-4ult Ss-4ultd Ss-8t Ss-8td Ss-8ult Ss-8ultd

