Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 50465
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Wells 50465 Warmer Element 120v 900w
Item:
#1140435
Technical details
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 50465 |
| Manufacturer Part # | 50465 |
| Height | 0.38" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 50465 120v 900w 7-1/2" X 13-1/2", Includes Screws 8-32 X 1/4" Qty 2 Part # 26-2899, Wells Food Warmer Tmp
