Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 54228
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Wells 54228 Switch 7/8 X 1 1/2 Dpst
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 54228 |
| Manufacturer Part # | 54228 |
| Height | 0.88" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 54228 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/off ] [, Dpst ] [ Terminals 4ea (screws) ] [ Amp/vilts 20a/250v ] [, Color Grey/metal Bezel] [ Markings "on/off" ], Wells Fryer Most Fryers., Waffle Baker L11 L12 L22 Ld Ls Wb1 Wb2.

