Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 25M03A TYPE 702
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
White Rodgers 25M03A TYPE 702 Pilot Solenoid Valve 3/8" 120v
| Fits with Manufacturer | White Rodgers |
|---|---|
| Model Number | 25M03A TYPE 702 |
| Manufacturer Part # | 25M03A TYPE 702 |
| Height | 3.25" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
White Rodgers 25M03A TYPE 702 Dual Gas Solenoid Valve [ (qty 3) 3/8" Fpt Gas In/out ], [ Nat ] [ 120v ] [ 3" X 3" X 3" ] [ Brand White Rodgers ], [ Vulcan Hart # 819297 ], (note For Lp. Use # 54-1076 Valve.), Vulcan Grill Series 900a Gdc Mgg-a., Wyott Grill Series Gg.

