Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Curtis .
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC29025
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Wilbur Curtis - See Curtis WC29025 Sprayhead (purple 5/32" Inlet)
| Manufacturer | Wilbur Curtis - See Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC29025 |
| Manufacturer Part # | WC29025 |
| Height | 0.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wilbur Curtis - See Curtis WC29025 Advanced Flow Spray Head, Color Purple, Depth 1/2in 13 Mm, Inside Diameter 5/32in Inlet 1/16in Spray Holes 4 Mm 2 Mm, Material(s) Plastic, Note 21 Spray Holes, Outside Diameter 2-7/8in 73 Mm, Prop 65 Warning, This Product Can Expose You To Chemicals Including Acrylamide, Bisphenol A (bpa) Which Are Known To The State Of California To, Cause Cancer And Birth Defects Or Other Reproductive Harm., Thread 9/16in Female, Type Advanced Flow, Weight 1.0 Lb
