- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winco ADRK-2060 Dunnage Rack 20" X 60" X 12" Holds Up To 1200 Lbs.
| Manufacturer | Winco |
|---|---|
| Model Number | ADRK-2060 |
| Manufacturer Part # | ADRK-2060 |
| Depth (front - back) | 20" |
| Width (side - side) | 60 - 72"W |
| Height | 12" |
| Material | Aluminum |
| Height | 12" |
| Width | 60" |
| Depth | 20" |
| Weight | 10.73 lbs |
| UPC | 842169105611 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
